20 listopada 2020 15:35 | Aktualności

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W CZASIE PANDEMII

W tym trudnym dla nas czasie, w którym wiele jest niewiadomych, obaw o swój byt a mnogość zmian sprawia, że to, co wydawało nam się stałe i bezpieczne, nagle takie być przestaje, spróbujmy stworzyć swoją bezpieczną przestrzeń. Ograniczmy ilość informacji, które do nas docierają. Zamiast wyjść na basen, siłownię, do kina, bawialnię czy innych form sportu i rekreacji, oglądajmy bajki i filmy razem, w zaciszu domowym przy zrobionym przez siebie popcornie. Niech wystarczą nam kąpiele w wannie z bąbelkami, ćwiczenia w domu lub bieganie po lesie. Wykorzystajmy ten czas na zatroszczenie się o siebie i swoich bliskich. Więcej rozmawiajmy, przytulajmy się do siebie, spędzajmy ze sobą więcej czasu, np. gotując, grając w gry, czytając. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób się do siebie odnosimy. Skupmy się na tym, jakie pozytywne zmiany ten czas może dla nas nieść.
Kadra pedagogiczna pozostaje w stałym kontakcie z dziećmi, za pośrednictwem komunikatorów. Rodzicom proponujemy wsparcie psychologa szkolnego za pośrednictwem poczty e-mail:psychologszkolnydobrzyca@gmail.com lub poprzez dołączenie do utworzonej grupy na facebook'u: SP Dobrzyca- konsultacje z rodzicami. W razie trudności z dołączeniem do grupy, prosimy o kontakt w formie wiadomości prywatnej do Pauli Hajduk- Kuczyńskiej.