Aktualności

02 grudnia 2018 22:54 | Aktualności

RAJD ANDRZEJKOWY

24 listopada 2018r. odbyl się XXVII Rajd Pieszy „Andrzejki 2018”. W tym roku poświęcony był 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ponad 180 turystów spotkało się w Dobrzycy na terenie Ogrodów Hortulus Spectabilis. Po spotkaniu z pracownikiem Hortulusa, który opowiedział nam o Ogrodach i zachęcił wszystkich do ich odwiedzenia, wyruszyliśmy na 10 km trasę. Początkowo prowadziła ona drogą asfaltowa do Smolna, a później drogami wśród lasów Leśnictwa Gościno.

Rajd zakończył się w Świetlicy Środowiskowej w Strachominie, gdzie zostaliśmy przyjęci jak zwykle z wielką serdecznością. Można było zjeść gorąca zupę, odpocząć przy herbacie i przepysznych ciastach lub aktywnie na placu zabaw. Chętni wzięli udział w konkursie rysunkowym i konkursie krajoznawczym pod hasłem „100 lat Niepodległości”. Tradycyjnie zostały wręczone nagrody, dyplomy i odznaki turystyczne.

  • W konkursie krajoznawczym – I miejsce w grupie młodszej uzyskał Wojtek Wasiak z kl. V, a  II miejsce w grupie starszej Ada Walczak z kl. VIII;
  • W konkursie rysunkowym upominki dostały Oliwia Skalmowska z kl. I, Hania Specyał z kl. II i Nikola Zimnicka z kl. III
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Hania Specyał z kl. II i Nikola Zimnicka  z kl. III.

 

 Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                          – H. Siegieda

Przeczytano: 729 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: