31 października 2018 13:03 | Aktualności

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

26 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Dobrzycy odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Swoją obecnością uświetnili ten dzień: Wójt Gminy Będzino – p. Henryk Broda, radna Gminy Będzino – p. Krystyna Najdzion, dyrektor szkoły -  p. Małgorzata Górzyńska, bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Dobrzycy  - p. Barbara Palińska, bibliotekarz szkolny - p. Wanda Kurusiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Agnieszka Specyał i skarbnik - p. Małgorzata Zimnicka oraz rodzice.

Pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni p. Hanny Siegiedy i nauczycielki języka angielskiego p. Anny Górki zaprezentowały program artystyczny i tym samym udowodniły, że zasługują na miano uczniów. Po złożeniu ślubowania na polską flagę Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, a dyrektor szkoły p. Małgorzata Górzyńska wręczyła wszystkim dyplomy i legitymacje szkolne.

Zaproszeni goście obdarowali dzieci upominkami – były to książki, słowniki, malowanki, przybory szkolne i porcelanowe figurki. Po zakończeniu uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek i degustację wspaniałego tortu z imionami dzieci.