Aktualności

02 października 2018 15:02 | Aktualności

ZNÓW WYRUSZYLIŚMY NA RAJDOWY SZLAK

To już 15 – ty rok turystycznych wędrówek. Rozpoczęliśmy go od XXXIX Zlotu Oddziału Koszalińskiego PTTK z okazji Światowego Dnia Turystyki, który odbył się 22 września 2018r. Trasa prowadziła z Koszalina do Sianowa niebieskim Szlakiem Porwanego Księcia. Była wyczerpująca i długa, bo jak się okazało liczyła 15 km.

Po kilometrowej wspinaczce leśnymi ścieżkami Góry Chełmskiej dotarliśmy na jej szczyt Krzyżankę o wys. 136 m n.p.m. U stóp zabytkowej wieży widokowej z 1888 r. zatrzymaliśmy się na odpoczynek.  Dalej wędrowaliśmy przez urokliwe tereny leśne Nadleśnictwa Karnieszewice do miejscowości Kłos. Kilka razy trzeba było się nieźle natrudzić, by wspiąć się na wzniesienia i po stromych zboczach z nich  zejść. Widoki za to były przepiękne – głębokie jary, wąwozy i płynące w nich potoki robiły wrażenie. Później chodnikiem wzdłuż drogi Koszalin – Gdańsk dotarliśmy na metę rajdu do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie. Tam jak zwykle czekała na nas gorąca zupa z KOT–a i mnóstwo miejsca do odpoczynku na sali gimnastycznej.

Na zakończenie wręczone zostały dyplomy i odznaki turystyczne:

  • Złote Siedmiomilowe Buty otrzymała – Hania Specyał z kl. II ;
  • Dyplom uczestnictwa odebrały dwie nowe turystki –  Oliwia Skalmowska z kl. I i Malwina Ciach z kl. III.
  • Opiekun Koła za wieloletnią pracę społeczną na rzecz rozwoju turystyki na Pomorzu Środkowym został uhonorowany Medalem 65. lecia Komisji Turystyki Pieszej PTTK.

                              

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 235 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: