Aktualności

30 maja 2018 23:04 | Aktualności

RAJD- DO POMNIKÓW PRZYRODY

Ostatnim rajdem, na który wybraliśmy się w tym roku szkolnym był XXX Rajd Pieszy „Z wizytą u pomników przyrody”. Odbył się on 26 maja 2018r.  

Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Wiciąże Pierwsze w gminie Będzino. Tym razem 10 km trasa prowadziła drogami polnymi przez kilka ciekawych miejsc. W okolicy Tymienia zobaczyliśmy Park Wiatrowy składający się z 25 turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda. Później przeszliśmy przez plac budowy odcinka drogi ekspresowej S6 Ustronie Morskie – Koszalin. Następnie po krótkim odpoczynku przy jeziorze Strachomino, wyruszyliśmy do Rusowa w gminie Ustronie Morskie. Tam zwiedziliśmy gotycki, kamienno – ceglany kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej zbudowany w XIV w. Celem naszej wędrówki było odwiedzenie 8 pomników przyrody w dawnym parku pałacowym z XIX w. Najpiękniejszym z nich jest platan klonolistny „Antoni”, który ma ponad 6,5m w obwodzie.

Zakończenie rajdu odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Rusowie. Była zupa, konkurs krajoznawczy, nagrody, dyplomy i odznaki.

  • W konkursie krajoznawczym: I miejsce w grupie młodszej zajęła Sandra Zimnicka z kl. V oraz I miejsce w grupie starszej – Adrianna Walczak z kl. VII;
  • Złote Siedmiomilowe Buty otrzymała Martyna Specyał z kl. 0 i Lena Gołuchowska z kl. II;
  • Dyplom uczestnictwa odebrała  Martyna Specyał z kl. 0 i Hania Specyał z kl. I.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 338 razy. Wydrukuj|Do góry

DO POMNIKÓW PRZYRODY 2018