Aktualności

28 marca 2018 18:03 | Aktualności

RAJDOWE POŻEGNANIE ZIMY

Zanim na dobre przywitaliśmy wiosnę, 17 marca 2018r. wybraliśmy się na XXXI Rajd Pieszy „Na topienie Marzanny”. Wszystkie grupy rajdowe spotkały się przy Ratuszu na Placu Staromiejskim w Koszalinie. Tam też zaprezentowane zostały wcześniej przygotowane ekologiczne Marzanny. Naszą Marzannę zrobiły Martyna Specyał z kl. 0 i Oliwia Specyał z kl. VI. Chociaż była niezbyt duża, pięknie wyglądała wśród innych kukieł. Barwnym korowodem wyruszyliśmy do Parku Książąt Pomorskich nad przepływającą tam rzekę Dzierżęcinkę. Tam z mostka przy wesołych okrzykach żegnających zimę i witających wiosnę Marzanny zostały wrzucone w wartki nurt rzeki.

            13 km trasa rajdu była tak przygotowana, aby pokazać walory turystyczne Koszalina. Ulicami miasta doszliśmy do Wodnej Doliny, zwiedziliśmy Muzeum – Salę Tradycji i ekspozycję plenerową 8 Pułku Przeciwlotniczego, a następnie wędrowaliśmy ścieżkami leśnymi u podnóża Góry Chełmskiej.

            Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej nr 17 im. Orła Białego. Tam czekała na nas ciepła zupa i pyszne ciasto. Jak zwykle odbył się konkurs krajoznawczy i dla najmłodszych uczestników konkurs rysunkowy. Na zakończenie  wręczone zostały nagrody, dyplomy i odznaki turystyki pieszej:

  • W konkursie krajoznawczym II miejsce w grupie młodszej zajęła Sandra Zimnicka z kl. V oraz w grupie starszej także II miejsce – Oliwia Specyał z kl. VI;
  • W konkursie rysunkowym –  III miejsce uzyskała Hania Specyał z kl. I;
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Amelka Rosiak z kl. I, Laura Szcześniak i Maja Gołuchowska z kl. IV.

Przeczytano: 267 razy. Wydrukuj|Do góry

Na topienie Marzanny 2018