Aktualności

17 lutego 2018 16:59 | Aktualności

WĘDRÓWKA W NIEZNANE

W sobotę 3. 02. 2018 r. wybraliśmy się na XXVI Zimowy Rajd Pieszy „W nieznane”. Tradycyjnie już niespodzianką była  trasa i odwiedzane miejsca. Tym razem rajd rozpoczął się w Muzeum w Koszalinie, gdzie zwiedziliśmy ciekawą wystawę  „Drogi Do Niepodległości – Czyn i Pamięć”. W ten sposób zapoczątkowaliśmy obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które przypada w 2018 r.

Później autokarami dojechaliśmy do miejscowości Pękanino w gminie Malechowo, skąd wyruszyliśmy na trasę pieszą. Początkowo szliśmy ścieżką przyrodniczo – edukacyjną i pożarniczą „Wysoka Góra, a dalej drogami leśnymi, które miejscami zamieniały się w błotniste, rozjeżdżone i wypełnione kałużami grzęzawiska. Trzeba było wykazać się dużą sprawnością, aby przez nie przebrnąć. W ten nietypowy sposób uczciliśmy przypadający                          2 lutego Dzień Mokradeł.

Trochę brudni dotarliśmy na metę rajdu do Filii Bibliotecznej w Siecieminie w gminie Sianów. Na miejscu zjedliśmy ciepłą zupę i mogliśmy odpocząć. Jak zwykle odbył się konkurs krajoznawczy i długo oczekiwany konkurs rysunkowy. Na zakończenie  wręczone zostały nagrody, dyplomy i odznaki turystyki pieszej:

  • W konkursie krajoznawczym II miejsce zajęła Oliwia Specyał z kl. VI;
  • W konkursie rysunkowym –  I miejsce uzyskała Nikola Zimnicka z kl. II, II miejsce –Hania Specyał z kl. I,  III miejsce – Amelka Rosiak z kl. I i wyróżnienie – Martyna Specyał z kl. 0 ;
  • Srebrne Siedmiomilowe Buty otrzymała Martyna Specyał z kl. 0, a Małą Brązową OTP – Kuba Kowalewski z kl. IV;
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Nikola Zimnicka z kl. II i Martyna Specyał z kl. 0.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 315 razy. Wydrukuj|Do góry

RAJD W NIEZNANE 2018