Aktualności

14 czerwca 2017 21:14 | Aktualności

RAJD W POSZUKIWANIU ŻARNOWCA

W sobotę 27 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w 48. Rajdzie Pieszym „W poszukiwaniu kwitnącego żarnowca”. 10 km trasa prowadziła z Mścic przez Dobre, Cieszyn, Tatów do Starych Bielic. Wędrowaliśmy w większości drogami wśród pól przy pięknej, słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze. Mijaliśmy wiele ciekawych miejsc. Były to: Zakłady Przemysłu Zbożowo  - Młynarskiego w Stoisławiu, „Wełniane ZOO” pani Ludmiły Majkowskiej liczące ponad 30 różnych zwierząt i wieża gotyckiego kościoła z XIV wieku w Cieszynie. Pod koniec rajdu udało nam się znaleźć obsypany żółtymi kwiatami kwitnący krzak żarnowca.

Rajd zakończył się na boisku w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach. Zmęczeni upałem turyści szukali zacienionych miejsc, aby odpocząć i zjeść zupę. Jak zwykle odbył się konkurs krajoznawczy.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody, dyplomy i odznaki turystyczne.

  • W konkursie krajoznawczym zostały przyznane tylko III miejsca – w grupie młodszej zdobyła je Sandra Zimnicka z kl. IV, a w grupie starszej Oliwia Specyał z kl. V;
  • Złote Siedmiomilowe Buty otrzymał – Dominik Rup z kl. IIIa;
  • Dyplom uczestnictwa odebrały siostry Lena Gołuchowska z kl. I i Maja Gołuchowska z kl. IIIb.

 

Dla naszej grupy rajdowej był to ostatni rajd w tym roku szkolnym. Spotkamy się znowu na turystycznym szlaku już we wrześniu. Zachęcam wszystkich do aktywnego i miłego spędzania wakacji oraz odwiedzania ciekawych miejsc.

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 194 razy. Wydrukuj|Do góry

W POSZUKIWANIU KWITNĄCEGO ŻARNOWCA 2017