05 czerwca 2017 15:23 | Aktualności

NASZ KOLEJNY TRYUMF NA FESTIWALU W TYMIENIU!!!

Pozwolimy sobie zacytować pełną relację z festiwalu autorstwa Dyrektora ZS w Tymieniu, Pana Mirosława Gostomczyka.

"31 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu odbył się Jubileuszowy 20 Festiwal Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino. Urodzinowy tort otworzył zmagania konkursowe w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy I – III gimnazjum.

W przesłuchaniach wzięło udział 39 wokalistów, których oceniała Komisja w składzie: Bogumił Gewartowski – przewodniczący i członkowie Maria Górska i Stefan Wawrzeńczyk. Wśród przedszkolaków i oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Nikola Zimnicka z SP w Dobrzycy, II miejsce Lena Trąbka z Przedszkola w Mścicach, III miejsce Lena Mastalerz z SP w Tymieniu a wyróżnienie wyśpiewała Lena Wiśniewska z Przedszkola w Będzinie. W II kategorii najlepsza okazała się Zuzanna Kuzia z SP w Dobrzycy, II miejsce Maja Gołuchowska z SP w Dobrzycy, III miejsce Amelia Szocik z SP w Tymieniu i wyróżniona została Gabriela Bugała z SP w Mścicach. Wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej I miejsca Komisja nie wyłoniła, natomiast II miejsce zdobyła Zuzanna Talacha z SP w Mścicach, III miejsce Zuzanna Malich z SP w Dobrzycy a wyróżnienie przypadło w udziale Martynie Michałowskiej z SP Łekno. Wśród uczniów gimnazjum na I miejsce znaleźli się Wiktoria Banaszczak i Paweł Szlichta z Gimnazjum w Mścicach, II miejsce zajęła Ewelina Matwiejczuk z Gimnazjum w Tymieniu, III miejsce Konstancja Siwiec z Mścic i wyróżnienie wyśpiewała Roksana Berkan również z gimnazjum w Mścicach.

Wyjątkowe wykonanie piosenki „Jak płatki śniegu”, które poruszyło całą widownię i Komisję zaprezentowała przygotowywana przez Panią Agnieszkę Gajewską Nikola Skowron z SP w Dobrzycy i to ona zdobyła Grand Prix Jubileuszowego 20 Festiwalu Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, a wręczyli ją Wiceprzewodniczący Rady Gminy Będzino Pani Krystyna Najdzion i Pan Adam Gołębiewski razem z Panią Barbarą Grudzień i Inspektorem Oświaty Tomaszem Wirkusem oraz Komisja Festiwalowa i organizatorzy Jolanta Szuba i Mirosław Gostomczyk.

W czasie trwania Festiwalu nie zabrakło też wzruszeń. Szczególny moment nastąpił przed wykonaniem piosenki przez Pawła Szlichtę, który zaprezentował utwór Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Organizatorzy przed wykonaniem piosenki ogłosili minutę ciszy po zmarłym kompozytorze i wokaliści Zbigniewie Wodeckim. Wzruszeń nie zabrakło również w czasie podziękowań kierowanych do opiekunów uczniów, sponsorów oraz wszystkich tych, którzy wspierają nasze działania na rzecz dzieci uzdolnionych muzycznie. Wśród nagród można było wyśpiewać tableta, namiot turystyczny, śpiwór i wiele słodkości oraz niespodzianek. Wszyscy wykonawcy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami. Dziękujemy wszystkim z całego serca i zapraszamy za rok na kolejną edycję naszego Festiwalu."ŚmiechŚmiechŚmiech

My też bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość.Mrugnięcie  (W galerii fotorelacja)

Jubileuszowy XX Festiwal w Tymieniu.