Aktualności

29 maja 2017 19:17 | Aktualności

RAJD „ZDOBYWAMY SIEDMIOMILOWE BUTY”

Słoneczna, ciepła i wiosenna pogoda towarzyszyła nam na XXXVIII Rajdzie Pieszym „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”, który odbył się w sobotę 13 maja 2017r.. Na 10 km trasę wyruszyliśmy spod neogotyckiego kościoła w Świeszynie. Najpierw udaliśmy się do Pałacu Bursztynowego w Strzekęcinie. Zwiedziliśmy pięknie utrzymany park pałacowy, po którym przechadzało się kilka pawi. Jednego z nich udało nam się dostrzec siedzącego wysoko na gałęzi drzewa. Tam też dołączyliśmy do V Rajdu „Czerwony Kur” organizowanego przez Nadleśnictwo Manowo.  Otrzymaliśmy drugą plakietkę i w towarzystwie leśników ruszyliśmy w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się nad Jeziorem Czarne. Jest ono bardzo czyste, choć jego woda ma barwę brązową pochodzącą od pokładów borowiny, na których jest położone.

Rajd zakończył się niedaleko Punktu Czerpania Wody w lesie w Leśnictwie Niedalino. Strażacy z OSP Strzekęcin pokazali uczestnikom rajdu samochód i sprzęt gaśniczy, a także opowiedzieli o ochronie przeciwpożarowej w lasach. Natomiast jeden z leśników zaprezentował na sygnałówce różne sygnały myśliwskie. Po zjedzeniu jak zwykle pysznej zupy z KOT – a chętni młodzi turyści mogli wziąć udział w quizie przyrodniczym przygotowanym przez leśników – oczywiście z mnóstwem różnych nagród.

Na zakończenie wręczone zostały dyplomy i odznaki turystyczne:                                         

  • Małą Brązową OTP otrzymała Laura Szcześniak z kl. IIIb i Zuzanna Derkacz z kl. IIIa;
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Nikola Zimnicka z kl. I i Laura Szcześniak z kl. IIIb.

Członkami PTTK zostały Zuzanna Woltmann z kl. IV i Adrianna Woltmann  absolwentka naszej szkoły, którym legitymacje uroczyście wręczył Prezes Koszalińskiego Oddziału PTTK J. T. Tokarz.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 166 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: