Aktualności

03 marca 2017 19:11 | Aktualności

WSPOMNIENIE Z RAJDU NADMORSKIEGO

Tegoroczny XVII Zimowy Rajd Pieszy „Szlakiem Nadmorskim” odbył się w sobotę 4 lutego 2017r.. 10 km trasa prowadziła brzegiem morza z Unieścia przez Mielno, Chłopy do Sarbinowa. Początkowo towarzyszyła nam mżawka, która po krótkim czasie ustąpiła i można było zwinąć kolorowe płaszcze i parasole.

Wędrowaliśmy plażą, którą dość mocno zniszczyły niedawne sztormy. W wielu miejscach leżały kłębowiska trawy oraz  mnóstwo patyków i gałęzi. Na przestrzeni wielu kilometrów można było zobaczyć odsłonięte lub oberwane wydmy z poobsuwanymi drzewami. Po drodze mijaliśmy falochrony, mury oporowe i poukładane gwiazdobloki, które mają chronić brzeg morski przed niszczycielskim działaniem fal.

Mieliśmy też okazję zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Byliśmy przy Pomniku Tych, którzy nie powrócili z morza w Unieściu oraz przy pomniku morsa w Mielnie, które od 1 stycznia 2017r. jest miastem. Zatrzymaliśmy się również przy kutrach w Unieściu i w Chłopach oraz przy neogotyckim kościele z 1856r w Sarbinowie.

Największe jednak zainteresowanie i zdziwienie!!!  wywołała kąpiel w morzu dwóch uczestników naszego rajdu. Wiele osób stało na promenadzie w Sarbinowie i podziwiało odwagę tych osób ( woda miała temperaturę 2).

Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej w Sarbinowie. Po zjedzeniu zupy i krótkim odpoczynku wręczone zostały nagrody, odznaki turystyczne i dyplomy uczestnictwaI znów mamy się czym pochwalić.

  • W konkursie krajoznawczym I miejsce w grupie młodszej zajęła Zuzanna Woltmann z kl. IV, a w grupie starszej I miejsce zajęła Nikola Skowron z kl. VI,
  • Popularną OTP otrzymała Agata Grajper z kl. IV,
  • Małą Brązową OTP – Alan Parysiak z kl. IIIb,
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Nikola Zimnicka z kl. I i Oliwia Specyał z kl.V.

 

Tym razem na rajdzie oprócz mamy Zuzi i Justyny z kl. IV mieliśmy „Turystyczną Rodzinkę” Nikoli z kl. I. Miło jest nam wspólnie wędrować z rodzicami naszych małych turystów.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 217 razy. Wydrukuj|Do góry

RAJD NADMORSKI 2017