Aktualności

10 lutego 2017 19:09 | Aktualności

RAJD PIESZY W NIEZNANE

Wreszcie doczekaliśmy się rajdu w pięknej zimowej scenerii. W sobotę 14 stycznia 2017 r. wyruszyliśmy na  XXV Zimowy Rajd Pieszy „W nieznane”. Niespodzianką dla wszystkich było to, że 12 km trasę rajdu znali tylko organizatorzy. Autokary zawiozły nas do miejscowości Sieciemin, która znajduje się w tzw. Sianowskiej Krainie w Kratkę. Nazwa ta pochodzi od dobrze zachowanych budynków szachulcowych i domów z „muru pruskiego”. Zebraliśmy się przy jednym z takich zabudowań obok neogotyckiego kościoła.

Wędrowaliśmy drogami leśnymi przez ciekawe przyrodniczo i krajobrazowo tereny Nadleśnictwa Karnieszewice. Zatrzymaliśmy się przy obiekcie „Sieciemińskie Źródliska”, który jest jednym z najładniejszych kompleksów źródeł, gdzie występuje ok. 191 gatunków roślin rzadkich, zagrożonych i chronionych. Drugim miejscem był Rezerwat „Sieciemińskie Rosiczki” obejmujący torfowisko powstałe przez zarastanie szuwarami i mszarem niewielkiego jeziorka. Występują tam 4 gatunki owadożernych rosiczek, których w tej porze roku nie mogliśmy zobaczyć.

Dla wielu małych turystów śnieg okazał się wielką frajdą. Chodzili po zasypanych poboczach, rzucali się śnieżkami, lepili wielkie kule, które nie wiedzieć czemu, dźwigali ze sobą, albo robili małe śniegowe serduszka i bałwanki. Uciechy było co niemiara, bo śnieg ostatnio jest u nas rzadkością.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy na metę rajdu do świetlicy wiejskiej w Węgorzewie. Po zjedzeniu gorącej zupy część strudzonych turystów odpoczywała w pomieszczeniach świetlicy, a pełni nowej energii mali wędrowcy bawili się na placu zabaw przed świetlicą. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i odznaki turystyczne:

  • Małą Brązową OTP – otrzymała Adrianna Walczak z kl. VI.
  • Dyplom uczestnictwa odebrały  Nikola Skowron i Ada Walczak z kl.VI.

 

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                        – H. Siegieda

Przeczytano: 205 razy. Wydrukuj|Do góry

ZIMOWY RAJD W NIEZNANE 2017