Aktualności

03 października 2016 20:32 | Aktualności

RAJD Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim nasze wędrówki. W sobotę 24 września 2016r. wzięliśmy udział w XXXVII Wielodyscyplinowym Zlocie Koszalińskiego Oddziału PTTK z okazji Światowego Dnia Turystyki, ustanowionego przez Światową Organizację Turystyki przy ONZ.

Wędrowaliśmy 11 km trasą z Sianowa do Dąbrowy, która prowadziła żółtym i czarnym szlakiem rowerowym wśród pól i obrzeżami lasów.

W połowie drogi zatrzymaliśmy się w Karnieszewicach przy zabytkowym, niedawno odnowionym, kościele ryglowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1803r. Podeszliśmy również do rosnącego za kościołem okazałego dębu szypułkowego, oznaczonego tabliczką Pomnik przyrody prawem chroniony.

            Rajd zakończył się w Dąbrowie – jednej z najstarszych miejscowości w gminie Sianów. Na placu przed Zespołem Szkół w Dąbrowie czekała na wszystkich gorąca zupa. Po krótkim odpoczynku, niezmordowani, mali turyści opanowali plac zabaw i boisko szkolne – harcom nie było końca. Starsi zwiedzili, położony nieopodal gotycki kościół ceglano – kamienny pw. św. Stanisława Kostki z końca XIV w. Duże zainteresowanie wzbudziły motocykle, na których trasę motorową przejechali członkowie Klubu Motocyklowego Adventure.

Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i upominki:

  • Dyplom uczestnictwa odebrała Amelka Siadul z kl. IIIb i Oliwia Sroczyńska z kl. IV;
  • Każdy uczestnik rajdu otrzymał znaczek odblaskowy oraz certyfikat udziału w Międzypokoleniowej sztafecie turystycznej organizowanej przez PTTK w ramach projektu „Razem na szlaku”.

Zrobiliśmy też wspólne zdjęcie wszystkich uczestników rajdu, a było ich rekordowo dużo, bo aż 370. Sprawiła to pewnie jeszcze letnia, piękna i słoneczna pogoda.

 

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

                                                                 – H. Siegieda

Przeczytano: 237 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Rajd wrześniowy