27 września 2016 20:15 | Aktualności

WYCIECZKA DO SKANSENU CHLEBA

W środę 14 września 2016r. uczniowie klasy IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim.  Uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych. Na początku każdy otrzymał porcję ciasta, której mógł nadać wymyślony przez siebie kształt. Po niedługim czasie powstały prawdziwe cudeńka.

Po pracy wszyscy ze smakiem zjedli pizzę prosto z pieca oraz ciastka na deser. Wysłuchali interesującej opowieści o historii i współczesności młynarstwa i piekarnictwa, uprawie i zbiorze zbóż oraz o poszanowaniu chleba. Obejrzeli też wystawę przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwach domowych.

Na zakończenie dzieci otrzymały Dyplomy Piekarza i wypieki, które po upieczeniu wspaniale wyglądały i jeszcze piękniej pachniały.