Aktualności

06 czerwca 2016 21:53 | Aktualności

XIX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ZA NAMI

Kolejny gminny festiwal piosenki za nami, a tak zrelacjonował go organizator tej dobrze nam znanej, od lat przygotowywanej na najwyższym poziomie imprezy - dyrektor ZS w Tymieniu, pan Mirosław Gostomczyk.                                                                          "Muzyka jest dobra na wszystko , takimi słowami rozpoczął się  XIX Festiwal Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino. W letniej słonecznej scenerii mogliśmy podziwiać  42 wykonawców w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy I –III gimnazjum. 

Organizatorem imprezy była Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kard. Ignacego Jeża  w Tymieniu. Scenografię przygotowały:  J. Piwko, T. Frątczak, E. Gostomczyk. Wokalistów oceniała komisja w składzie: przewodniczący – Bogumił Gewartowski, członkowie: Jerzy Łuczak i Arkadiusz Gewartowski. Naprawdę było czego posłuchać. Młodzi , zdolni soliści popisywali się swoimi umiejętnościami, a mieli o co walczyć.

Nagrodę główną , Grand Prix XIX Festiwalu ufundował Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, a był to tablet, dodatkowo zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę   i dyplom oraz zestaw upominków. Zwycięzcą tegorocznej edycji została uczennica Szkoły Podstawowej w Dobrzycy – Ewelina Matwiejczuk, która na festiwalowej scenie sięgnęła po najwyższy laur z piosenką Nie żałuję. Piękne, wzruszające wykonanie poruszyło Komisję i publiczność do tego stopnia, że wywołało łzy w oczach widzów. Młodą wokalistkę przygotowywała pani Agnieszka Gajewska.  Swoje nagrody odebrali również wykonawcy, którzy zajęli kolejno pierwsze, drugie, trzecie miejsce i wyróżnienia w kolejnych kategoriach. I tak w kategorii najmłodszych uczestników – przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Zuzanna Kuzia z zerówki w Dobrzycy, II – Nikola Zimnicka również z zerówki w Dobrzycy, III – Iga Matejek z Przedszkola w Będzinie a wyróżnienie zdobyła Joanna Góra z Przedszkola Promyki Bałtyku  w Mścicach. W kategorii II : na I miejscu znalazła się Alicja Skrzypczyk z SP w Dobrzycy, tuż za nią na II miejscu  Martyna Michałowska z SP  w Będzinie z siedzibą w Łeknie, trzecia była Zuzanna Malich  z SP w Dobrzycy a wyróżnienie zdobyła Amelia Szocik z SP w Tymieniu. W trzeciej kategorii zwycięzcą został Szczeparski Maciej ze Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie, druga była Agnieszka Andrzejewska również z Będzina, III miejsce zajął Michał Dalewski z SP w Mścicach a wyróżnienie przypadło w udziale Ani Soli z SP w Tymieniu.  Ostatnia kategoria i wielkie zmagania – tu I miejsce zdobyła Maria Szczeparska   z Gimnazjum w Mścicach,  II zajęła Natalia Reczkowska również z Mścic a trzecie Jakub Łukaszewski z Gimnazjum w Tymieniu, a wyróżnienie zdobył  Kamil Skrzypczyk z Gimnazjum w Tymieniu. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Dzięki sponsorom, jak co roku, uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody. Za I miejsce solista otrzymał głośnik mobilny JBL GO BLUETOOTH , II miejsce – Power Bank, za  trzecie miejsce zwycięzca otrzymywał Power Bank a za wyróżnienie – słuchawki. Wszyscy uczestnicy (zwycięzcy również) otrzymali słodkie upominki. Z wielką radością organizatorzy gościli wszystkich wykonawców, opiekunów i przybyłych gości. Nie zabrakło też rodziców, babć i dziadków, którzy razem z młodymi solistami przeżywali występy.  Szkoda tylko, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy. Dziękujemy wszystkim sponsorom, opiekunom i instruktorom, którzy przygotowywali tegorocznych wykonawców. Serdecznie zapraszamy na kolejną XX edycję Festiwalu.  Do zobaczenia za rok." 

Nic dodać nic ująć Śmiech. Gratulujemy wykonawcom i organizatorom i dziękujemy za zaproszenie. Uśmiech

Przeczytano: 382 razy. Wydrukuj|Do góry

FESTIWAL PIOSENKI-TYMIEŃ 2016