15 czerwca 2011 21:53

CZERWCOWE FESTIWALE

Festiwal Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino organizowany przez Zespoł Szkół im. Kardynałą Ignacego Jeża w Tymieniu ma już swoją tradycję. Wpisują się w nią również uczniowie naszej szkoły, nie tylko poprzez wieloletni i coroczny udział w imprezie, ale znaczne grono laureatów tegoż festiwalu.

W tym roku odbyła się już XIV edycja konkursu, który z roku na rok zaskakuje coraz wyższym poziomem wykonawców. Festiwal przyciągnął w tym roku rekordową liczbę 42 uczestników, nie tylko z Gminy Będzino, ale również z innych gmin województwa zachodniopomorskiego i gmin partnerskich z Niemiec. Zdaje się, że nasi zachodni sąsiedzi byli lekko oszołomieni umiejętnościami i talentem, jaki zaprezentowały nasze dzieci i młodzież. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Skowron, Ewelina Matwiejczuk, Natalia Pecyna, Kamil Skrzypczyk, Kamila Wiśniak i Krzysztof Gołuchowski.

Po wysłuchaniu wszystkich piosenek komisja w składzie: Bogumił Gewartowski – przewodniczący, Arkadiusz Gewartowski i Jerzy Łuczak, wyłoniła zwycięzców, którym Wójt Gminy Będzino Henryk Broda wręczył dyplomy i cenne nagrody. Wśród nagrodzonych jak zwykle nie zabrakło uczniów SP w Dobrzycy.Wink

Kategoria I - przedszkola i oddziały przedszkolne

I miejsce -Zuzanna Talacha z Przedszkola w Mścicach,

II miejsce -Nikola Skowron z Oddziału Przedszkolnego w SP w Dobrzycy,

III miejsce -Julia Szymańska z Przedszkola Samorządowego w Będzinie,

Wyróżnienie- Amelia Andrzejewska z Przedszkola Samorządowego w Będzinie.

Kategoria IIklasy I-III

I miejsce - Natalia Pecyna ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy,

II miejsce-  Katarzyna Świątek ze Szkoły Podstawowej w Będzinie,

III miejsce - Kamil Skrzypczyk ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy,

Wyróżnienie- Zuzanna Staniak ze Szkoły Podstawowej w Będzinie i Kinga Sarnowska ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu.

Kategoria IIIklasy IV – VI

I miejsce - Daria Mamrocha ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu,

II miejsce - Natalia Reczkowska ze Szkoły Podstawowej w Będzinie,

III miejsce - Liza Rothe ze Szkoły Podstawowej w Britz (Niemcy).

Kategoria IVgimnazjum

I miejsce - Mateusz Snoch z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach,

II miejsce- Artur Szczeparski z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach i Sylwia   Sztyrak z Zespołu Szkół im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu,

Wyróżnienie - Anna Nagłowska z Zespołu Szkół im. Kardynała Ignacego Jeża w    Tymieniu.

GRAND PRIX Festiwalu otrzymał Paweł Wierucki z Zespołu Szkół Publicznych  im. Kardynała Ignacego Jeża w Brzeżnie za rewelacyjne i wzruszające wykonanie piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Parę dni później 14 czerwca odbył się I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej w Sarbinowie, do którego nasi uczniowie także zostali zaproszeni. Tym razem rywalizacja odbyła się tylko między solistami szkół podstawowych, ale za to dwóch gmin- Będzina i Mielna. Oceniani oni byli w dwóch kategoriach. W kategorii klas I-III Kamil Skrzypczyk zajął II miejsce, natomiast Krzysztof Gołuchowski otrzymał wyróżnienie w kategorii klasy IV-VI.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

A.G.

XIV FESTIWAL SZÓŁ I PRZEDSZKOLI GMINY BĘDZINO; I FESTIWAL MIĘDZYSZKOLNY W SARBINOWIE