13 maja 2011 19:59

ROZGRYWEK RECYTATORSKICH CIĄG DALSZY…

6 maja w Gminnej Bibliotece w Będzinie odbył się 7. GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW "AGUSIE"

Na konkursie naszą szkołę reprezentowali : Oliwia Specyał, Oliwia Stańczak, Sandra Zimnicka, Nikola Skowron, Kasia Pecyna i Mateusz Pietrowski.

Po wysłuchaniu 40 recytatorów komisja postanowiła przyznać za uczestnictwo nagrody książkowe wszystkim dzieciom.

Wyróżnienia otrzymało dziesięcioro uczestników, w tym nasze przedszkolaki: Mateusz Pietrowski, Oliwia Specyał  oraz Sandra Zimnicka.

Natomiast do finału Przeglądu Powiatowego, który odbył  się 11 maja 2011r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, komisja zakwalifikowała sześcioro dzieci z przedszkoli Gminy Będzino, w tym Nikolę Skowron- naszą zerówkowiczkę.Laughing

W finale uczestnicy nie rywalizowali już między sobą. Zwycięzcami okazali się wszyscy, a  nagrodą oprócz pięknej książki, był występ przed koszalińską publicznością!

WinkSmileLaughing  WIELKIE BRAWA!!!

12 maja w bibliotece w Będzinie odbyły się eliminacje gminne  43.  REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO "PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE".

Wzięli w nich udział zwycięzcy szkolnych etapów. Z naszej szkoły sześcioro wspominanych wcześniej na naszej stronie uczniów.

Po wysłuchaniu 30 recytatorów jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników, natomiast z każdej kategorii zostały wytypowane  tylko 2 osoby, które będą reprezentowały naszą gminę  w eliminacjach powiatowych w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

W kategorii :

PTASZĘTA (KL. I-III )

• SANDRA CHAMERA -KL. II  ZS W MŚCICACH
  • MARTYNA SZCZUROWSKA -KL.I  SP W DOBRZYCY

Wyróżnienia otrzymali:

• WOJTEK FORMELA
  • JULIA GRAJPER
  • PECYNA NATALIA- KL.III
  • MAJA SKOWRON- KL.III
  • JOANNA SYMCZYK

W kategorii :

PTASZKI (KL.IV-VI)

• JACEK PAWEŁKOWICZ- KL.V  ZS W TYMIENIU
  • PATRYK SZLICHTA- KL.V  ZS W MŚCICACH

Wyróżnienia otrzymali:

• NATALIA GRAJPER-KL. VI
  • MARTYNA KOWALSKA
  • MACIEJ NOWAK
  • NATALIA ZIEMANN- KL.V

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy mocno kciuki za jedną ze zwyciężczyń- Martynkę Szczurowską z kl. I, która zawalczy o wejście do finału w rozgrywkach powiatowych 20 maja w Koszalinie!

A.G.

"PTASZKI I PTASZĘTA"- ETAP GMINNY