09 stycznia 2017 19:27 | Aktualności

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE GRANIE!!!

Letnia zadyma w środku zimy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

Gramy dla dzieci i seniorów!!!

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

To tyle od Fundacji Owsiaka.

My zapraszamy na wspólne granie do Domu Kultury w Dobrzycy, w nasze swojskie klimaty... ŚmiechZaczynamy o godz. 16.00 ,  zakończymy światełkiem do nieba o godz. 19.00.  Bawić nas będą nasze dzieciaczki tańcząc i śpiewając, a także artyści nieco starszego pokolenia, tradycyjnie zespół Kalina, Swaty a także cudowne, tańczące  panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Koszalina. Zobaczymy też popisy karateków z Tymienia... Popróbujemy przy kawie bądź herbacie przepysznych ciast- wypieków wspaniałych rodziców naszych uczniów, głodni posilą się frytkami, rewelacyjną grochówką  ugotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejkich i zlicytują być może jakiś gadżet, czym przyczynią się choć w najmniejszym stopniu do uratowania życia jakiegoś maleństwa, ulżenia w chorobie jakiemuś seniorowi...       Otwórzcie serca. To naprawdę działa! Od 25 lat! Myślcie pozytywnie, zarażajcie tym innych! Nie pozwólmy żeby coś, co jest naszym wspólnym dziełem, straciło na wartości.UśmiechSerdecznie zapraszamy.Uśmiech