21 grudnia 2016 23:06 | Aktualności

RAJD CHOINKOWY

Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym wybraliśmy się na XI Choinkowy Rajd Pieszy. W sobotę 3 grudnia 2016 r. grupa ok. 170 turystów zebrała się w Rosnowie, skąd wyruszyliśmy na 13 km trasę. Wędrowało się wspaniale, gdyż pogoda i tym razem nam dopisała. Było w miarę ciepło i słonecznie, ale zdecydowanie brakowało śniegu. Droga w większości prowadziła przez las, więc można było znaleźć ciekawe okazy przyrodnicze. Pięknie wyglądały gałązki porostu chrobotka reniferowego oraz czerwone jagody borówki brusznicy otulone zielonymi mchami. Znaleźli się chętni, którzy posmakowali tych późnojesiennych owoców.

Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej w Świeszynie. Po zjedzeniu ciepłej zupy można było odpocząć (nawet na leżąco) na materacach rozłożonych na sali gimnastycznej.

Tym razem odbyły się dwa konkursy. Maluchy wzięły udział w konkursie plastycznym, w którym wyróżnienie otrzymała Nikola Zimnicka z kl. I. Starsi uczniowie rywalizowali w konkursie krajoznawczym, w którym I miejsce w grupie młodszej zajęła Sandra Zimnicka z kl. IV, a w grupie młodzieżowej I miejsce wywalczyła nasza absolwentka Adrianna Woltmann oraz II miejsce Nikola Skowron z kl. VI. Wręczone zostały również dyplomy uczestnictwa i odznaki turystyczne:

• Złote Siedmiomilowe Buty otrzymała Nikola Zimnicka  z kl. I,
  • Popularną OTP – Kuba Kowalewski z kl. IIIa,
  • Dyplom uczestnictwa odebrała Laura Szcześniak i Maja Gołuchowska z kl.IIIb.

Opiekun Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego

– H. Siegieda